سه‌شنبه 2 مرداد 1403
صفحه اصلیپی دی اف کتاب(خرید و دانلود)کتاب رشته عمرانکتاب حکمت هنر و معماری اسلامی عبدالحمید نقره کار+PDF

کتاب حکمت هنر و معماری اسلامی عبدالحمید نقره کار+PDF

کتاب حکمت هنر و معماری اسلامی عبدالحمید نقره کار+PDF برای شما علاقه مندان به کتاب در وب سایت پی دی اف بست آماده به معرفی است.

کتاب «حکمت هنر و معماری اسلامی» از سری کتاب هایی است که در ارتباط با دانشجویان معماری طراحی شده است که در این زمینه به آنها کمک زیادی کرده است. روان مطالب را ارائه کرده است.

دانلود حکمت هنر و معماری اسلامی از عبدالحمید

کل محتوای این کتاب مبتنی بر نظریه رابطه اسلام و فرآیندهای انسانی است که نمونه هایی از این فرآیندها مانند آثار هنری، معماری و شهرسازی است که به صورت روان و ساده ارائه شده است. دیدگاه اسلام محتوای این کتاب شامل دو مقدمه و 5 قسمت اصلی است. این 5 قسمت به بررسی و تحلیل مطالب این حوزه با توجه به مراحل پنج گانه فرآیندهای انسانی از دیدگاه اسلام می پردازد. وی به تبیین زیبایی شناسی از منظر اسلام برای طلاب پرداخته است.

کتاب حکمت هنر و معماری اسلامی اثر عبدالحمید آقاگرکار

در ادامه این بخش در قسمت دوم مطالب و مفاهیم مرتبط با فلسفه و حکمت هنر را مورد بحث و بررسی قرار داده است و در قسمت سوم این کتاب به بررسی و ارائه مطالب مرتبط با اصول پرداخته است. اجتهاد در سبک های هنری و معماری. که ارائه اطلاعات مفید در این زمینه کمک شایانی به دانشجویان معماری در این رشته کرده است و در ادامه این مطالب، تمرکز و اساس قسمت چهارم این کتاب بر خلق آثار معماری است که معماری و معماری را تعریف می کند. اجزاء و عناصر آن، الهام از هنر و معماری آفرینش، معصومین (علیهم السلام) و دوران اسلامی از موضوعاتی است که در این بخش به آن پرداخته شده است.جزوه حکمت هنر و معماری اسلامی

در نهایت در ادامه قسمت های اول این کتاب می توان به اطلاعات قسمت پنجم که مربوط به ارزیابی و نقد آثار است برسیم که از جمله این آثار می توان به موارد ذکر شده در کتاب شرق اشاره کرد. و معابد غربی، کلیساهای صلیبی، جهان، معماری مدرن و پست مدرن و در نهایت نقد رویکردهای انحرافی معاصر که نمونه هایی از این نقدها و ارزیابی ها هستند و به عبارتی مرحله اول «حکمت نظری»، مرحله دوم. مرحله «حکمت عملی» و مرحله سوم «راهکارهای اجتهادی» مرحله چهارم «فرایند خلق آثار معماری» و مرحله پنجم «ارزیابی و نقد آثار و آثار آن» است.

 

 

منابع معتبر برای دریافت این کتاب ارزشمند:

https://parspdf.com/downloads/the-wisdom-of-art/

 

 

😍📕 کتاب پیشنهادی 😍📕

کتاب کمک حافظه اصول فقه امیر مرادی

مقالات مرتبط

یک دیدگاه ارسال کنید

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید

محبوب ترین