دوشنبه 31 اردیبهشت 1403
صفحه اصلیپی دی اف کتاب(خرید و دانلود)کتاب پول ارز و بانکداری یوسف فرجی+PDF

کتاب پول ارز و بانکداری یوسف فرجی+PDF

کتاب پول ارز و بانکداری یوسف فرجی+PDF برای شما علاقه مندان به کتاب در وب سایت پی دی اف بست آماده به معرفی است.

موضوعاتی که در این کتاب مورد بررسی قرار می گیرد، ماهیت و مشکلات مبادلات پایاپای و نحوه خلق پول، تحولاتی که در طول زمان در نظام های پولی جهان و ایران رخ داده است، تعاریف مختلف پول و روش های اندازه گیری پول، بانک های تجاری می باشد. . و تحولات رخ داده در طول زمان و همچنین بانکداری در ایران، موسسات مالی، بازارهای مالی و پولی و ابزارهای آن، عرضه پول، بانک مرکزی و تغییرات اساسی پولی، سیاست پولی و ابزارهای آن، نظریه نرخ بهره، نظریه کمیت پول ، تقاضا برای پول از دیدگاه کینز و فریدمن، سیاست مالی و پولی در مدل، سطح قیمت و تورم، رابطه بین تورم و بیکاری، ارز و نظام مالی بین‌المللی.

خرید کتاب ارز و بانکداری یوسف فرجی

پول را می توان مهم ترین و همچنین اصلی ترین رکن هر اقتصادی دانست که با مفهومی متفاوت از رویکرد اقتصادی، اجتماعی و سیاسی مطرح شده است و در سال های گذشته کالاها جایگزین مناسبی برای پول امروزی بوده اند. صاحبان کالا (اعم از کشاورزان، تولیدکنندگان) و دامداران) از محصول یا خدمات خود با نام رایج امروزی که پول است استفاده می کردند، مثلاً کشاورز مقدار معینی گندم را به آهنگری عرضه می کند و ابزار کشاورزی را از او می خرد، اما در عرصه کنونی از پول به سه روش مختلف استفاده می شود، در روش اول از پول برای خرید یک محصول یا خدمات استفاده می شود، مانند گذشته، در روش دوم از پول برای سنجش ارزش یک محصول یا خدمات استفاده می شود. یعنی کشاورز می داند هر کیلو از محصولش چقدر ارزش دارد و در نهایت راه سوم این است که از پول برای ذخیره سرمایه و استفاده از سرمایه در آینده استفاده کند. به عنوان مثال کشاورز می تواند پول حاصل از فروش گندم خود را خرج کند و پس از مدتی بابت محصول خود پول دریافت کند و کتاب پول، ارز و بانکداری در دسته کتاب های اقتصاد نوشته دکتر یوسف فرجی قرار گرفته است. که طی سالیان متمادی تهیه و تنظیم شده است.

دانلود کتاب پول و ارز و بانکداری pdf

کتاب پول، ارز و بانکداری به نثری ساده و روان در ابتدا پول را تعریف می کند و در ادامه این کتاب به بررسی تاریخچه سیستم های پولی در ایران و همچنین بانکداری الکترونیک در سراسر جهان و ایران به صورت جداگانه پرداخته شده است. به طوری که خواننده این کتاب بتواند مقایسه مناسبی از تاثیر فناوری بر سیستم های پولی و بانکی داشته باشد و یکی از شاخص هایی که در اقتصاد هر کشور حائز اهمیت است، شاخص قیمت و تغییرات قیمت است، عملکرد این شاخص نشانه تورم است و علل تورم به طور دقیق و قابل فهمی مطرح شده است و در سال های گذشته در ایران واژه تورم در اخباری که روزانه از تلویزیون و سایر رسانه ها می شنویم بسیار مطرح شده است. در کتاب پول، ارز و بانکداری دکتر یوسف فرجی به بررسی و شناخت دقیق تورم در ایران کمک کرده است و این کتاب می تواند برای کسانی که می خواهند با مباحث اساسی در بازارهای مالی جهانی از جمله آشنا شوند، مناسب و موثر باشد. : سوئیفت، انتقال ارز، فارکس و … همچنین در پایان این کتاب، خواننده توانایی شناختی در مورد چگونگی تحلیل بازارهای مالی به دست خواهد آورد.

 

 

منابع معتبر برای دریافت این کتاب ارزشمند:

https://parspdf.com/downloads/money-currency-and-banking/

 

😍📕 کتاب پیشنهادی 😍📕

کتاب منطق کاربردی علی اصغر خندان 

مقالات مرتبط

یک دیدگاه ارسال کنید

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید

محبوب ترین