دوشنبه 31 اردیبهشت 1403
صفحه اصلیپی دی اف کتاب(خرید و دانلود)کتاب رشته حسابداریکتاب حسابداری و حسابرسی بخش عمومی ۱ عزیز گرد+PDF

کتاب حسابداری و حسابرسی بخش عمومی ۱ عزیز گرد+PDF

کتاب حسابداری و حسابرسی بخش عمومی ۱ عزیز گرد+PDF برای شما علاقه مندان به کتاب در وب سایت پی دی اف بست آماده به معرفی است.

با توجه به اینکه از سال 2014، سیستم حسابداری و حسابرسی بخش دولتی دستخوش یک سری تغییرات ساختاری شده است، منبع آموزشی کامل و جامعی وجود دارد که موضوعاتی مانند مبانی نظری گزارشگری مالی و استانداردهای بخش عمومی و همچنین رهنمودها لازم است نظری ویژه و کامل در مورد سیستم حسابداری کاربردی و مفید بخش دولتی با رویکرد تعهدی داده شود و نویسندگان این کتاب سعی کرده اند با بیانی ساده، روان و قابل فهم این واقعیت مهم را محقق سازند. و ارائه نمونه های متنوع و فراوان. .

جزوه حسابداری و حسابرسی دولتی پیام نور

واقعیت بحران مالی جهانی و بحران بدهی عظیم متعاقب آن نشان داد که ضعف و نسبتاً ناکارآمد مدیریت مالی بخش دولتی و عدم شفافیت آن می‌تواند توانایی دولت‌ها در انجام وظایف خود را در معرض خطر و مشکل جدی قرار دهد. در جایی که هدف و مقصد نهایی حسابداری و گزارشگری مالی بخش عمومی حفاظت و مدیریت منابع عمومی و تا حدودی انجام مسئولیت پاسخگویی باشد، آنگاه به عنوان بخشی از فرآیند پاسخگویی دموکراتیک و مدیریت ثروت گسترده عمومی ، دولت ها باید از سیستم حسابداری و گزارشگری صحیح و شفاف استفاده کنند. بر اساس این بحث ها، در سه دهه اخیر، سیستم پاسخگویی مالی و عملیاتی بخش دولتی در اکثر کشورها در پاسخ به تقاضا برای افزایش سطح کارایی و اثربخشی بخش دولتی، تغییرات شگرف و گسترده ای را تجربه کرده است. ممکن است.

پی دی اف حسابداری و حسابرسی عزیزگرد

همچنین در کشور عزیزمان ایران به استناد ماده 77 قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت ایران، با ابلاغ رسمی دستورالعملی از وزارت اقتصاد و دارایی در سال 1393، تغییر مبنای حسابداری از مبنای نقدی به تعهدی در حسابداری بخش دولتی ایران آغاز شده است. معرفی سیستم حسابداری بخش عمومی با عملکرد تعهدی، سرآغاز تغییرات ساختاری و اساسی در سیستم حسابداری مالی و عملیاتی بخش عمومی ایران و تعیین استانداردها و نهادهای متولی تهیه پیش نویس تلقی می شود. رهنمودهای حسابداری بخش دولتی و اعضای حرفه ای تلاش کردند تا در راستای اجرای تغییرات، اقدامات قابل توجهی انجام دهند، لذا در این بین با عنایت به رسالت عظیم و سنگینی که دانشگاه ها در جامعه و محوری و اساسی بر عهده دارند. نقشی که در بحث تربیت و آموزش نیروی انسانی ایفا می کنند، لازم است به آن پاسخ داده شود. در پاسخ به تحولات فوق با تدوین منابع و کتب مناسب و ارائه آموزش صحیح و صحیح در این زمینه به وظیفه خود عمل کرد و در این راستا دفتر حسابداری و حسابرسی بخش دولتی گامی کوچک در جهت تحقق می باشد. از اهداف مذکور و در طراحی و تهیه این کتاب کوشش نویسندگان بر این بوده است که به جامعیت مطالب و پوشش موضوعات مطابق با سرفصل های مصوب و مصوب وزارت علوم توجه نمایند. پژوهش و فناوری، تا حد امکان با بیانی ساده و قابل فهم برای دانشجویان دارای رشته تحصیلی مرتبط با مطالب. این کتاب گردآوری و منتشر خواهد شد.

دانلود کتاب حسابداری و حسابرسی عزیزگرد

علاوه بر این، می توان گفت ساختار سازمانی و اجزای تشکیل دهنده آن به گونه ای توصیف شده است که ساختار سازمانی چارچوبی است که ارتباط بین واحدهای سازمانی، حدود اختیارات سلسله مراتبی، انواع سطوح فرماندهی و نحوه انجام آن را نشان می دهد. تقسیم و توزیع وظایف بین انواع واحدها. شرح وظایف، چارت سازمانی و پست‌های سازمانی را می‌دهد و مشمول آن می‌شود و ساختار سازمانی نشانی قابل مشاهده از کلیه فعالیت‌ها و کلیه فرآیندهای سازمانی ارائه می‌دهد، بنابراین ساختار سازمانی را با توجه به اهداف سازمانی طراحی و تنظیم می‌کند. و تقویت پویایی آن یک نیاز ضروری است. و بر اساس اصل 3 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران به ساختار تشکیلاتی اشاره کرده و «ایجاد نظام اداری صحیح و رفع تشکل های غیرضروری» را یکی از وظایفی دانسته است که دولت باید در انجام آن تلاش کند. طراحی و استقرار بهینه آن هدایت می شود.

 

 

منابع معتبر برای دریافت این کتاب ارزشمند:

https://parspdf.com/downloads/public-sector-accounting-and-auditing-1/

 

 

😍📕 کتاب پیشنهادی 😍📕

کتاب فلسفه تربیت عیسی ابراهیم زاده 

مقالات مرتبط

یک دیدگاه ارسال کنید

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید

محبوب ترین