یکشنبه 24 تیر 1403
صفحه اصلیپی دی اف کتاب(خرید و دانلود)کتاب رشته حقوقکتاب آیین دادرسی مدنی در نظم حقوقی کنونی دکتر علی عباس حیاتی+PDF

کتاب آیین دادرسی مدنی در نظم حقوقی کنونی دکتر علی عباس حیاتی+PDF

کتاب آیین دادرسی مدنی در نظم حقوقی کنونی دکتر علی عباس حیاتی+PDF برای شما علاقه مندان به کتاب در وب سایت پی دی اف بست آماده به معرفی است.

نگارنده در این کتاب یک به یک مواد قانون آیین دادرسی مدنی دادگاه های عمومی و انقلاب در امور مدنی موسوم به قانون آیین دادرسی مدنی را مورد بحث قرار داده و در کنار هر ماده، اطلاعات مهم مربوط به هر ماده را بیان کرده است. این شیوه تالیف کتاب حقوق به نوعی مقدمه استاد مسلمان حقوق جدید امیرناصر کاتوزیان است که در کتاب حقوق شهروندی در نظام حقوقی کنونی مورد استفاده قرار گرفت و مورد توجه شاگردان وی و سایر حقوقدانان قرار گرفت.

دانلود کتاب آیین دادرسی مدنی در سامانه جاری

اولین و ابتدایی ترین قانون مربوط به آیین دادرسی مدنی در نظام حقوقی ایران، قانون «اصول محاکمات حقوقی» است که در سال 1329 ه. به اجرای حکم پرداخته و در کنار این قانون، قانون دیگری نیز در همان زمان به تصویب رسید که به قانون «اصول تشکل های قضایی و دادگاه های صلح» معروف است و در قانون فعلی بر عهده قانونگذار است. سازمان مقامات قوه قضائیه و سازمان و اساس این مراجع بیان کرده اند.

کتاب های دکتر علی عباس حیاتی

در سال 1318 به جای قانون اصول محاکمات حقوقی قانون جدیدی به نام «قانون آیین دادرسی مدنی» تصویب شد و البته این قانون نافی اجرای قانون اصول محاکمات حقوقی نبود و این قسمت در واقع تا سال 1356 وجود داشت، یعنی تا تصویب قانون اجرای احکام مدنی به قوت خود باقی بود و در سال 1379 قانونگذار قانون جدیدی در بخش آیین دادرسی مدنی تصویب کرد، بنابراین می توان گفت قانون جدید در واقع یک اصلاح است. همان قانون سال 1318 و با این توضیح که بخش برخی از قوانین قبلی به دلیل وضع مقررات متناقض یا نظریات مشورتی شورای نگهبان کاملاً منسوخ شده بود.

دانلود کتاب PDF آیین دادرسی مدنی در نظام حقوقی کنونی دکتر علی عباس حیاتی PDF

ناگفته نماند که در لغو برخی از مقررات اختلاف نظر وجود داشت، اما قانونگذار در سال 1379 با وضع قانون جدید به همه آن اختلاف نظرها پایان داد و قانون جدید ریشه در قانون قدیم از نظر مبانی و قانون الزامی در مورد آیین دادرسی مدنی است. این قانون به تازگی تصویب شده است البته با این تفسیر که قانون مذکور صرفاً تشریفات دادرسی را بیان می کند و در مورد مبنای تشکیلاتی مراجع قضایی باید به قانون دیگری مراجعه کرد که همان قانون رسیدگی است. تشکیل دادگاههای عمومی و انقلاب مصوب 1373 و اصلاحات بعدی آن. .

 

 

منابع معتبر برای دریافت این کتاب ارزشمند:

https://parspdf.com/downloads/civil-procedure-2/

 

 

😍📕 کتاب پیشنهادی 😍📕

کتاب آمار و کاربرد آن در مدیریت(جلد دوم)تحلیل آماری عادل آذر 

مقالات مرتبط

یک دیدگاه ارسال کنید

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید

محبوب ترین