سه‌شنبه 2 مرداد 1403
صفحه اصلیپی دی اف کتاب(خرید و دانلود)کتاب رشته عمرانکتاب طراحی ساختمان های بتنی با نرم افزار Etabs 2015 سری عمران+PDF

کتاب طراحی ساختمان های بتنی با نرم افزار Etabs 2015 سری عمران+PDF

کتاب طراحی ساختمان های بتنی با نرم افزار Etabs 2015 سری عمران+PDF برای شما علاقه مندان به کتاب در وب سایت پی دی اف بست آماده به معرفی است.

این کتاب جلد اول از مجموعه چهار جلدی «طراحی ساختمان با نرم‌افزار ETABS» است که هدف نویسندگان از طراحی و تنظیم این کتاب ارائه روشی مبتنی بر تفکر است تا دانش‌آموزان فرآیند طراحی سازه را به‌طور حرفه‌ای بیاموزند. توانایی خدمت رسانی به مردم عزیز را در شرکت های مهندسی مشاور داشته باشد. در واقع در دو دهه گذشته طراحی سازه های ساختمانی با کمک نرم افزار در کشور ما رایج شده است. کتاب های موجود در بازار مورد استقبال قرار گرفته است و این کتاب در سه قسمت 1-مفاهیم سازه های بتنی 2-پروژه پایه 3-پروژه حرفه ای به آموزش نرم افزار مذکور می پردازد.

کتاب طراحی ساختمان های بتنی با تب های سری عمران

از ویژگی های این کتاب می توان به موارد زیر اشاره کرد:

ابتدا آموزش طراحی ساختمان بتنی با استفاده از نرم افزار ETABS 2015 تکمیل شده است.

دوم اینکه اعضای بتنی بر اساس AC138-14 و فصل نهم مقررات ملی ساختمان طراحی شده اند.

ثالثاً بر اساس آخرین ویرایش مبحث 6 ویرایش چهارم استاندارد 2800 می باشد.

کتاب طراحی ساختمان های بتنی با تب pdf

در بخش اول، اساس کار این است که مهندسان به دور از محیط فرمول گرا، بتوانند درک صحیحی از پارامترهای موثر بر طراحی تیرها و ستون های بتنی و همچنین انواع سقف های یک طرفه بیاموزند. و عملکردهای دو طرفه که در ساختمان های بتنی استفاده می شود. همچنین می تواند مورد استفاده قرار گیرد و در ادامه این مبحث برای کاملتر شدن مطالب، رویکرد جدیدی به مفاهیم شکل پذیری و سیستم های سازه ای بتن آرمه (بر اساس ضوابط مبحث نهم مقررات ملی ساختمان) ارائه شده است. مورد بررسی قرار گرفت و در قسمت دوم، هدف اصلی و کل ایده این بود که در طی 10 فصل این کتاب، از جمله فرآیند طراحی سازه قاب خمشی بتن آرمه از نوع شکل پذیری متوسط، به طور دقیق از مبتدی به خواننده آموزش داده شود. به حرفه ای ها، و در این قسمت مخاطب باید یاد بگیرد که چگونه از ابتدا شروع کند. وظیفه صفر پروژه اظهار نظر در مورد مشخصات سازه ای آن و سپس انتقال این نظرات به مدلسازی نرم افزاری دیگر است و در محتوای نهایی این قسمت نحوه ترسیم نقشه های اجرایی برای یک پروژه بتن آرمه خاص کاملاً کاربردی است. و در نهایت در قسمت آخر یعنی قسمت سوم مبحث طراحی سازه قاب خمشی با دیوار برشی از نوع شکل پذیری متوسط ​​با نکات مفصل و جامع مورد بررسی قرار گرفته است و در قسمت سوم کتاب به کوشش نگارنده پرداخته شده است. که یک منبع جامع است و باید یک حرفه ای برای طراحی دیوار برشی توسعه داده شود و تمام نکات مربوط به ETABS و مقررات مورد بحث قرار گیرد.

دانلود کتاب طراحی ساختمان های بتنی سری عمران

در پایان از دانشجویان عزیز انتظار می رود که اکنون پس از شناختی که از رویکرد طراحی در آیین نامه های مختلف به دست آورده اند، بتوانند آیین نامه مناسبی را برای طراحی اعضای بتنی انتخاب کنند، از سوی دیگر با توجه به در قوانین کشور از مندرجات مقررات ملی ساختمان برای طراحی استفاده می شود و از طرفی در ETABS باید یکی از آیین نامه های ACI یا CSA را برای طراحی انتخاب کرد که هیچ کدام با اصل نهم سازگاری کامل ندارند.

 

 

منابع معتبر برای دریافت این کتاب ارزشمند:

https://parspdf.com/downloads/design-of-concrete-buildings-with-etabs-2015-software-of-the-omran-series/

 

 

😍📕 کتاب پیشنهادی 😍📕

کتاب کلیات فلسفه زینب شکیبی 

مقالات مرتبط

یک دیدگاه ارسال کنید

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید

محبوب ترین