جمعه 22 تیر 1403
صفحه اصلیپی دی اف کتاب(خرید و دانلود)کتاب تاریخ امامت اصغر منتظر القائم+PDF

کتاب تاریخ امامت اصغر منتظر القائم+PDF

کتاب تاریخ امامت اصغر منتظر القائم+PDF برای شما علاقه مندان به کتاب در وب سایت پی دی اف بست آماده به معرفی است.

در رابطه با موضوعات این کتاب می توان گفت که کتاب تاریخ امامت (چاپ دوم) نوشته اصغر منتظر القائم توسط انتشارات معارف برای طلاب و علاقه مندان به اسلام طراحی و تنظیم شده است و مناسب است. دانشجویان رشته های مرتبط با این کتاب که اکثرا سوالات مهم این کتاب در دانشگاه ها مطرح می شود.

کتاب تاریخ امامت pdf

با نگاهی به مباحث این کتاب می توان این تصور را داشت که از دیدگاه مذهب شیعه، امامت، ریاست عمومی الهی است که جانشین پیامبر برای حفظ شریعت و ادامه هدایت الهی است. از این رو آموزه هایی برای معرفی بخش مهمی از تاریخ اسلام یعنی کتاب تاریخ منتشر شد. امامت (ویرایش دوم) طراحی و تدوین شده است و در طول تاریخ، صاحب نظران فرهنگ و تمدن اسلامی، امامت را اولین گام از یک مسئله تعیین کننده در تاریخ اسلام می دانند و با ابزارها و روش های گوناگون سعی در تحلیل آن داشته اند. در دانش تاریخ رایج است. آیا رسول خدا (ص) بعد از خود شخص خاصی را برای ادامه امامت تعیین کرده است یا خیر؟ با این موارد ذکر شده، کتاب در هفت فصل تنظیم شده است به گونه ای که در فصل اول حضرت علی (ع) از بدو تولد تا خلافت و در فصل دوم به بررسی خلافت امیرالمومنین می پردازد. علی (ع) و در فصل سوم دوره در فصل چهارم عصر امام سجاد (ع) پیامدهای واقعه عاشورا و مطالبی که ایشان در مطالعه این کتاب به آن دست یافتند، کوشش نویسنده در طراحی این کتاب بوده است. این کتاب از منابع معتبر و معتبر شیعه و اهل سنت باید از آن نهایت استفاده را ببرد. کتاب تاریخ امامت (چاپ دوم) به دانشجویان و علاقمندان به تحقیق درباره اسلام کمک می‌کند تا دیدگاهی گسترده‌تر و جامع‌تر به اسلام داشته باشند و توانایی استناد به منابع تاریخی برجسته‌ای را که نویسنده از آنها برای بررسی بخشی از آن استفاده کرده است، به دست آورند. تاریخ اسلام و این کتاب مناسب دانشجویانی است که تاریخ امامت را در موضوعات خود دارند.

خرید کتاب تاریخ امامت اصغر منتظر القائم چاپ دوم

در ارتباط با ناشر این کتاب، انتشارات معارف وابسته به نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها در سال 1376 تاسیس و از سال 1379 به طور رسمی فعالیت خود را آغاز کرد و مجموعه ای از نمونه های فعالیت این انتشارات را می توان بیش از 1100 عنوان کتاب در زمینه دروس معارف اسلامی در دانشگاه ها، اندیشه های امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری، پرسش و پاسخ دانشجویی، معارف قرآن و اهل بیت(ع)، معارف دینی، اخلاق و عرفان، انقلاب اسلامی و تاریخ معاصر، مسائل جهان اسلام، غرب شناسی و…، خاطرنشان کرد: این انتشارات با راه اندازی 30 مرکز فروشگاهی با نام تجاری، در حوزه ادبیات داستانی نیز گام برداشته است. پاتوق کتاب» و همچنین برگزاری 12 مسابقه کتابخوانی «پویش روشنا» در سطح کشور که این ناشر با فعالیت در این حوزه ها توانسته فرهنگ کتابخوانی را در بین مردم ترویج دهد و این امری است که در سطح وسیعی دیده می شود. در میان جوانان امروز مورد بحث قرار گرفت. آشنایی کامل آنها با مبانی دین و اسلام مهم است و این ناشر به خوبی از عهده این مسئولیت بر آمده است. کتاب ارزشمند تاریخ امامت (چاپ دوم) به همه علاقه مندان به تاریخ اسلام و شناخت بهتر اوضاعی که شیعیان تاکنون تجربه کرده اند توصیه می شود.

 

 

منابع معتبر برای دریافت این کتاب ارزشمند:

https://parspdf.com/downloads/history-of-imamate/

 

 

😍📕 کتاب پیشنهادی 😍📕

کتاب مکاتب فلسفی و آرا تربیتی محمد جعفر پاک سرشت 

مقالات مرتبط

یک دیدگاه ارسال کنید

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید

محبوب ترین