شنبه 29 اردیبهشت 1403
صفحه اصلیپی دی اف کتاب(خرید و دانلود)کتاب مکاتب فلسفی و آرا تربیتی محمد جعفر پاک سرشت+PDF

کتاب مکاتب فلسفی و آرا تربیتی محمد جعفر پاک سرشت+PDF

کتاب مکاتب فلسفی و آرا تربیتی محمد جعفر پاک سرشت+PDF برای شما علاقه مندان به کتاب در وب سایت پی دی اف بست آماده به معرفی است.

کتاب مکاتب فلسفی و آراء تربیتی تالیف محمدجعفر پاک سرشت برای طلاب علوم تربیتی در مقطع کارشناسی ارشد به عنوان منبع اصلی درس مکاتب فلسفی و آراء تربیتی به ارزش 3 واحد طراحی و تدوین شده است و امید است که جامعه دانشگاهی نیز به آموزش علاقه مند خواهد شد. و آموزش و پرورش می تواند از آن بهره برده و از مطالب مفید این کتاب حداکثر استفاده را ببرد و همچنین دانش آموزان عزیز با اتکا به این کتاب می توانند در امتحانات دانشگاهی خود موفق به کسب نمره قبولی شوند.

دانلود کتاب مکاتب فلسفی و آرای تربیتی pdf

در رابطه با کتاب مکاتب فلسفی و آرای تربیتی می توان گفت که مطالب این کتاب به گونه ای طراحی و تنظیم شده است که بیانگر آرای متعارف در فلسفه تعلیم و تربیت و همچنین بازتاب دیدگاه های مختلف مدرن است و این کتاب دارای بیست و یک فصل است و از نظر مضمون به سه بخش کلی تقسیم شده است. در بخش اول که شامل فصول دوم تا هشتم است، به بررسی دیدگاه ها و دیدگاه های تربیتی برگرفته از فلسفه های رسمی مانند: آرمان گرایی، واقع گرایی و عمل گرایی می پردازد. و در قسمت دوم که شامل فصول 9 تا 15 می باشد به رابطه ایدئولوژی و تربیت می پردازد و دیدگاه ها و آموزه های تربیتی ایدئولوژی های مختلف از جمله ناسیونالیسم، آرمان گرایی و … را بررسی می کند و در پایان شش فصل آخر. کتاب، بخش سوم در مورد نظریه های تربیتی صحبت می کند و تلاش نویسنده بر این بوده است که علاوه بر تبیین دیدگاه های تربیتی مکاتب فلسفی، در گام اول، دیدگاه هر یک از مکاتب را در باب واقعیت، معرفت و ارزش بررسی کند. . پس از آن نکات و مفاهیم آموزشی آنها را برای طبقه بندی اهداف تعلیم و تربیت، تدوین برنامه درسی، روش های تدریس، تبیین نقش و رسالت مدرسه و رابطه معلم و شاگرد و نیز تبیین رابطه ايدئولوژي و تعليم و تربيت و بيان نظريه هاي تعليم و تربيت، نويسنده به بررسي اصول اساسي و نظام ارزشي مربوط به آنها پرداخته و از آنجا ساختار و كيفيت آموزش را از نظر طرفداران هر ايدئولوژي يا نظريه روشن ساخته است. تحصیلات.

مکاتب فلسفی طبیعت ناب

در مورد مطالب این کتاب توضیحاتی خواهیم داد که واقع گرا به عنوان ناظری که برای کشف ساختار واقعیت تحقیق می کند و واقعیتی را کشف می کند که از قبل وجود داشته، مستقل است و مقدم بر تجربه خودمان است و با مشاهده دقیق می توان به آن پی برد. ساختار اشیاء و نحوه عمل کردن و عدم فعالیت آنها را مشخص کرده و بر اساس الگوها و قاعده هایی که در فعل و انفعالات بین اجسام ظاهر می شود، می توان قوانین کلی را صادر کرد، مثلاً هواشناسان دمای روزانه را مشاهده و ثبت می کنند، به دلیل این مشاهده دقیق، می توان تغییرات دما را در طول زمان مشاهده کرد. دوره و از این طریق می توان در مورد تغییرات دما صحبت کرد و در مورد فصول صحبت کرد.

 

 

منابع معتبر برای دریافت این کتاب ارزشمند:

https://parspdf.com/downloads/philosophical-and-educational-schools/

 

 

😍📕 کتاب پیشنهادی 😍📕

کتاب کاربرد آزمون های روانی حسن امین پور

مقالات مرتبط

یک دیدگاه ارسال کنید

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید

محبوب ترین