شنبه 29 اردیبهشت 1403

کتاب حقوق بیمه ایرج بابایی+PDF

کتاب حقوق بیمه ایرج بابایی+PDF برای شما علاقه مندان به کتاب در وب سایت پی دی اف بست آماده به معرفی است.

در رابطه با بیمه نیز می توان گفت که جان، سلامت و مال مردم همواره در معرض خطر بلایای طبیعی و حوادث است و ترس از خسارات ناشی از این حوادث، مردم را به برخورد با آنها دعوت کرده است تا از راه های پیشگیری و جبران خسارات احتمالی با آن برخورد کنند. در طول زندگی انسان، در رابطه با شیوه زندگی و مبنای اجتماعی، ابزارها و ابزارهای مختلفی برای مقابله با آن به کار گرفته شده است. انتخاب کلمه بیمه در فارسی نیز متاثر از ترس از خسارت است، اما در زبان های انگلیسی، فرانسوی و عربی در انتخاب نام این کلمه به جای ترس از تامین و امنیت ناشی از آن استفاده شده است.

خرید کتاب حقوق بیمه ایرج بابایی

در دوران زندگی روستایی که اساس روابط اجتماعی خانوادگی و عشیره ای بود، در صورت تلفات جانی یا مالی به هر فردی، خانواده ها سعی می کردند با کمک یکدیگر خسارت وارده را جبران کنند و این روش به طرق مختلف نمایان بود: کمک و دستگیری معلول (به دلیل کهولت سن یا تصادف)، رسیدگی به خانواده هایی که سر از دست داده بودند.

کمک گسترده به کسانی که در اثر حوادث و بلایای طبیعی دارایی خود را از دست داده اند، پرداخت دیه در صورتی که عضو قبیله مسئول خسارات وارده به شخص ثالث باشد.

کتاب حقوق بیمه pdf

در تعریف بیمه قراردادی است که به موجب آن یکی از طرفین متعهد به پرداخت وجه یا وجوهی از طرف دیگر می شود که در صورت بروز حادثه خسارت وارده به وی جبران و یا مبلغ معینی پرداخت می شود. بنابراین وظیفه اصلی بیمه حمایت مالی است و کتاب حقوق بیمه که توسط دکتر ایرج بابایی تالیف شده است از سری کتاب هایی است که به طور کامل و جامع حقوق بیمه را از بعد علمی و عملی تفسیر می کند.

دکتر ایرج بابایی حقوق

و همچنین این کتاب در چهار فصل طراحی و تنظیم شده است که نویسنده در فصل اول به تعریف علمی بیمه و انواع آن پرداخته و قرارداد بیمه را از نظر حقوقی و فقهی توضیح داده است و در فصل دوم این کتاب با رویکردی کاربردی تر به اصول و عناصر مشترک قراردادهای بیمه می پردازد که عبارتند از: 1- خطر موضوع بیمه و استثنائات آن. 2- شرایط و ضوابط پرداخت بیمه و تضمین عدم پرداخت. 3- وظایف بیمه گذار و بیمه گر در صورت وقوع حادثه بیمه، ضمن اشاره به قوانین ایران و همچنین قوانین فرانسه به عنوان مبدأ تدوین قانون بیمه، در فصل سوم با توجه به قواعد خاص بیمه خسارت که شامل سه قسمت از جمله: 1- اصول مشترک بیمه خسارت می باشد، به همین ترتیب ادامه می یابد. 2- مقررات خاص بیمه اموال. 3- مقررات خاص بیمه های مسئولیت این موارد را مطرح کرده است.

 

 

منابع معتبر برای دریافت این کتاب ارزشمند:

https://parspdf.com/downloads/insurance-rights/

 

 

😍📕 کتاب پیشنهادی 😍📕

کتاب تحلیل تکنیکال بازار سرمایه جان مورفی

مقالات مرتبط

یک دیدگاه ارسال کنید

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید

محبوب ترین