شنبه 29 اردیبهشت 1403

کتاب علم النفس دکتر حسن احدی+PDF

کتاب علم النفس دکتر حسن احدی+PDF برای شما علاقه مندان به کتاب در وب سایت پی دی اف بست آماده به معرفی است.

کتاب روانشناسی یکی از کتاب های معروف و معتبری است که می توان آن را در زمره کتاب های روانشناسی قرار داد. این کتاب با نثری روان و ساده طراحی و تنظیم شده است که برای تمامی خوانندگان این کتاب قابل درک است و هم اکنون PDF این کتاب در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است.

کتاب روانشناسی دکتر احدی

در مورد کتاب روانشناسی از دیدگاه علمای اسلام و سازگاری آن با روانشناسی امروزی، می توان گفت که ابن سینا در کتاب روانشناسی شفا، کل نفس و تمام قوای آن را مورد بحث قرار داده و ماهیت و جوهر این گوهر را مورد بحث قرار داده و حقیقت آن را روشن کرده است: آیا روح مانند نغمه ای دلنشین است که وابسته به یک شیء است یا ترکیبی از اصوات و نشانه های آن است. تلخی و شیرینی در وجودش است و سنگین نیست؟ او نمی تواند خود را در معرض جهان خارج قرار دهد و از منظر نویسنده کتاب روانشناسی از دیدگاه علمای اسلام و تطبیق آن با روانشناسی جدید روانشناسی، عنوان درسی است که برای اولین بار در برنامه درسی جدید گروه روانشناسی به دنبال یک سلسله تغییرات و تحولات اساسی طراحی شده است.

کتاب روانشناسی از دیدگاه علمای اسلام

در گام اول باید به خواننده توجه داشت که واژه روانشناسی که امروزه به عنوان روانشناسی به کار می رود، واژه ای است که ریشه در آموزه های اسلامی ما دارد، یعنی قبل از اینکه روانشناسان کنونی آن را به معنای محدود تفسیر کنند، مورد بحث و بررسی علمای اسلام قرار گرفته است و این کتاب یکی از اولین آثاری است که در زمینه علم روان شناسی، به ویژه مباحث روانشناسی به زبان فارسی، به ویژه مولفان، به معرفی آن پرداخته شده است. آگاه هستند که این کتاب قبل از چاپ به عنوان کتاب درسی موجود است. مورد مطالعه دانشجویان قرار گرفته و توجه آنها و همکاران را به خود جلب کرده است و بر این اساس تدریس این درس در رشته های روانشناسی دانشگاه ها و موسسات عالی طراحی و تنظیم شده است و راضی هستند و این کتاب که بر اساس علاقه دانشجویان روانشناسی به مطالب و اندیشه های دانشمندان اسلامی پایه گذاری و طراحی شده است، امیدواریم که این کتاب در آینده به آنها برسد.

 

 

منابع معتبر برای دریافت این کتاب ارزشمند:

https://parspdf.com/downloads/psychology/

 

 

😍📕 کتاب پیشنهادی 😍📕

کتاب متون حقوقی (۱ تا ۴) مارتین هانت 

مقالات مرتبط

یک دیدگاه ارسال کنید

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید

محبوب ترین