یکشنبه 24 تیر 1403
صفحه اصلیپی دی اف کتاب(خرید و دانلود)کتاب روانشناسی در قرآن (مفاهیم و آموزه ها) محمد کاویانی+PDF

کتاب روانشناسی در قرآن (مفاهیم و آموزه ها) محمد کاویانی+PDF

کتاب روانشناسی در قرآن (مفاهیم و آموزه ها) محمد کاویانی+PDF برای شما علاقه مندان به کتاب در وب سایت پی دی اف بست آماده به معرفی است.

چاپ چهاردهم کتاب روانشناسی در قرآن توسط دکتر حجه الاسلام دکتر محمد کاویانی در 155 صفحه و نه فصل تهیه و تنظیم شده است و روانشناسی معاصر در چارچوب پوزیتیویسم و ​​تجربه گرایی و در نوشته شده و نانوشته، آگاهانه و ناخودآگاه، تأثیر. برگرفته از مبانی انسان شناختی، شناختی، هستی شناختی و روش شناختی پوزیتیویسم است و روان شناسی در قرآن اقتضا می کند که همه مبانی آن از قرآن و همچنین این روان شناسی گرفته شود، هر چند از یک سو مدیون است. به برخی یافته های علمی روانشناسی معاصر است، اما از طرفی باید زیر نظر هندسه معرفتی اسلام باشد و با بقیه رشته های علوم اسلامی هماهنگی کافی داشته باشد.

کتاب روانشناسی در قرآن اثر محمد کاویانی pdf

در حال حاضر به لطف چندین دهه تلاش روانشناسان مسلمان در سراسر جهان، این رویکرد از مقیاس فردی به مقیاس دانشگاهی و پژوهشی ارتقا یافته است و با توجه به محدودیت هایی که وجود داشت، این کتاب تنها توانست بخشی از آن را پوشش دهد. از مفاهيم روان‌شناختي نظر و ديدگاه قرآن ابتدا معرفي شده و سپس مباني آن ذكر شده و كيفيت حضور آن در روان شناسي ارشرايي جامع است. انگیزش، «هیجان، ادراک و شناخت»، «رشد»، «روانشناسی اجتماعی»، «سلامت روان» و «روانشناسی مثبت» گردآوری شده است.

خرید کتاب روانشناسی در قرآن اثر محمد کاویانی pdf

بررسی دقیق مبانی روان‌شناختی قرآن کریم و مباحث مربوط به انسان‌شناسی در این کتاب ارائه شده است، در گام نخست، رویکرد قرآنی به مسائل روان‌شناختی و نحوه بحث درباره این کتاب آسمانی در این نوع مباحث، و اصول اولیه ارائه شده است. و مفاهیم مهم مربوط به این نوع علم. در آموزه های اسلامی تبیین شده، سپس موضوع تعاملات درونی انسان و عواطف انسانی از منظر قرآن مطرح شده و مبانی هستی شناسی و معرفت شناسی در ارتباط با شناخت انسان و قوای درونی او مطرح شده است. از این منظر بررسی می شود. نویسنده در این زمینه موضوعاتی چون ادراکات حسی انسان، ادراکات عقلی، الهامات و ادراکات درونی او و نقش آیات قلبی در شناخت انسان از منظر قرآن و مفهوم موضوعاتی مانند انگیزه و هیجان، رشد، روانشناسی اجتماعی، سلامت روان، روانشناسی مثبت، عزت نفس، اعتماد به نفس، نیازهای روانی و روحی انسان، رفتارهای انسانی، پرخاشگری، نفوذ اجتماعی، هنجارهای اجتماعی و رفتاری، ارتباط کلامی و نیز مورد بررسی قرار گرفته است. خودارزیابی از دیدگاه قرآن در رابطه با موضوع مربوطه.

 

 

منابع معتبر برای دریافت این کتاب ارزشمند:

https://parspdf.com/downloads/psychology-in-the-quran-concepts-and-teachings/

 

 

😍📕 کتاب پیشنهادی 😍📕

کتاب حقوق تجارت ۳ ربیعا اسکینی 

مقالات مرتبط

یک دیدگاه ارسال کنید

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید

محبوب ترین