شنبه 29 اردیبهشت 1403
صفحه اصلیپی دی اف کتاب(خرید و دانلود)کتاب رشته عمرانکتاب آشنایی با معماری جهان محمد ابراهیم زارعی+PDF

کتاب آشنایی با معماری جهان محمد ابراهیم زارعی+PDF

کتاب آشنایی با معماری جهان محمد ابراهیم زارعی+PDF برای شما علاقه مندان به کتاب در وب سایت پی دی اف بست آماده به معرفی است.

منشأ معماری توسط انسان با وضوح کامل مشخص نیست و آغاز زندگی انسان از غار بوده و به دلیل عواملی که باعث شده به فکر ایجاد پناهگاهی برای خود بیفتد یکی از سؤالات ماست و آیا از آن الهام گرفته است. غاری که در آن زندگی می کرد یا از درختی که در فصل تابستان سایه بان مناسبی بود؟ انسان ماقبل تاریخ در هر شرایطی موفق به خلق آثار معماری به هر شکل ممکن شد که نمونه هایی از آن موجود است.

آشنایی با معماری جهان

شکل‌گیری یک اثر معماری و تغییرات و دگرگونی‌هایی که در طول قرن‌ها در آن رخ داده است مستلزم مطالب فراوانی است و آثار برجسته معماری به جا مانده از تمدن‌های گذشته با توجه به شرایط خاصی خلق شده‌اند، مانند: شرایط اقلیمی، از نظر تاریخی، از نظر سیاسی، اجتماعی، مذهبی و اقتصادی بر کاربرد و کاربرد آن اثر معماری تأثیر داشته است و از این رو آثار اصیل و برجسته معماری که در این کتاب شرح داده شده است، غالباً تحت تأثیر شرایط فوق ظاهر شده اند.

پی دی اف کتاب برای آشنایی با معماری جهان

کتاب موجود مروری است بر تاریخچه پیدایش و شکل گیری آثار معماری برخی از تمدن های گذشته جهان. امری ضروری و اجتناب ناپذیر است و از این رو این کتاب حاوی اطلاعات مختصر و مفیدی درباره هر یک از آثار مهم معماری در هر یک از تمدن ها و قلمروهای مختلف جهان بدون هیچ ادعایی است.

کتاب مقدمه ای بر معماری جهان pdf

این کتاب حاضر در شانزده فصل گردآوری و تنظیم شده است که نمونه هایی از معماری اولیه بشر را در اولین مطالب موجود و در ادامه به معماری تمدن های بین النهرین، مصر، هند، ایران، چین و ژاپن در خاورمیانه پرداخته است. و معماری جزایر کرت، یونان، روم، آغاز مسیحیت، بیزانس، رومنس گوتیک، رنسانس و باروک در غرب بررسی و بحث شده است و نحوه بررسی هر یک از فصول کتاب اول با توجه به موقعیت جغرافیایی و پیشینه تاریخی و شناسایی انواع بناها و در نهایت به معرفی و تبیین فنون معماری و شناخت مصالح و مصالح و همچنین تزیینات معماری پرداخته شده است و در این میان به تأثیرگذاری اجتماعی توجه ویژه ای شده است. عوامل تاریخی، مذهبی و اقتصادی در شکل گیری و پیدایش آثار برجسته تاریخی.

 

 

منابع معتبر برای دریافت این کتاب ارزشمند:

https://parspdf.com/downloads/world-architecture/

 

 

😍📕 کتاب پیشنهادی 😍📕

کتاب معامله گر منضبط احسان سپهریان 

مقالات مرتبط

یک دیدگاه ارسال کنید

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید

محبوب ترین