یکشنبه 24 تیر 1403

کتاب نگارش و ویرایش احمد سمیعی (گیلانی)+PDF

کتاب نگارش و ویرایش احمد سمیعی (گیلانی)+PDF برای شما علاقه مندان به کتاب در وب سایت پی دی اف بست آماده به معرفی است.

در رابطه با مطالب این کتاب به اختصار می توان بیان کرد که اهمیت هنر نویسندگی در این است که وظیفه بزرگ انتقال میراث علمی و فرهنگی به سایر نسل های آینده تنها با کمک آن به طور کامل انجام می شود. ریتم و موسیقی پیشرفت مادی و معنوی جامعه متناسب با سرعت، سهولت و دقت این گذار است.

کتاب نوشته و ویرایش احمد سامی pdf

کتاب نگارش و ویرایش احمد سمیعی در دو قسمت طراحی و تنظیم شده است: اول قسمت نگارش و ویرایش که بعد از توضیح کلیات به ترتیب زبان نوشتار در قسمت نگارش قرار می گیرد. ویژگی های بلاغی زبان و راه های توسعه معانی به صورت جامع ارائه شده است و در قسمت ویرایش پس از مقدمه ای با عنوان «آشنایی با حرفه ویرایش» ابتدا به انواع خدمات ویرایش پرداخته شده و سپس موضوع مراحل خدمات ویرایش، ویرایش زبان و ویرایش فنی ارائه شده است و در ضمائم مطالبی از قبیل نمونه گزارش های بررسی و ارزیابی، صفحه عنوان، صفحه عنوان لاتین، صفحه حقوق، واژه نامه، شرح اعلامیه، فهرست مطالب، نمونه هایی از جداول، نمودارها و نقشه ها، نمونه هایی از معرفی کتاب، نمونه هایی از غلط های املایی و چاپی، جدول نویسه گردانی فارسی، جدول حروف نویسی، حروف صدادار اضافی مورد توجه این نویسنده قرار گرفته است و در نهایت کتابشناسی در قسمت پایانی این کتاب گنجانده شده است.

نوشتن و ویرایش pdf

نگارش و ویراستاری اثر ارزشمند احمد سمیعی (گیلانی) است که سالهای متوالی اصلی ترین کتاب درسی دانش آموزان به شمار می رود و مهم ترین کتاب درسی دانش آموزان در آموزش و پرورش محسوب می شود. تعداد چاپ های زیاد این کتاب نشان می دهد که مورد پسند خوانندگان و دانشجویان این کتاب قرار گرفته است و این کتاب دارای دو بخش اصلی است: نخست نگارش و ویرایش تا حد امکان توسط سامی گیلانی با ذکر شاهد و مثال. ، نظرات و بحث ها. توضیح داده و خود را اثبات کرده است و عمده اشتباهات و لغزش های قسمت اول (نوشتن) این کتاب عبارتند از: عدم معرفی، عناوین بخش ها در قالب جمله، چیدمان غیر یکسان پاراگراف ها، درج و توضیح غیر مدخل های نگارش مقاله پژوهشی، ارجاع دادن، وجود قسمت تعریفی که به نظر می رسد مناسب کار مکتوب نیست و از جمله سلسله اشتباهات بخش ویرایش (اشتباهات زبانی) عبارتند از: عدم ارائه دلایل کافی در برشمردن خطاهای زبانی. ویرایش زبانی)، اصرار بر جدانویسی، ناهماهنگی املای کلمات با خط فارسی فرهنگستان. به طور کلی محتوای این کتاب با ذکر مصادیق و شهود در حد امکان به انواع موارد اشاره می کند و روش تحقیق این کتاب تطبیقی، تحلیلی و انتقادی و موضوعات آن مستند و ثبت شده است. جمع آوری کرده است.

 

 

منابع معتبر برای دریافت این کتاب ارزشمند:

https://parspdf.com/downloads/writing-and-editing/

 

 

😍📕 کتاب پیشنهادی 😍📕

کتاب مدیریت عمومی علی علاقه بند 

مقالات مرتبط

یک دیدگاه ارسال کنید

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید

محبوب ترین