جمعه 25 خرداد 1403
صفحه اصلیپی دی اف کتاب(خرید و دانلود)کتاب رشته حقوقکتاب حقوق جزای عمومی ۱ محمد علی اردبیلی+PDF

کتاب حقوق جزای عمومی ۱ محمد علی اردبیلی+PDF

کتاب حقوق جزای عمومی ۱ محمد علی اردبیلی+PDF برای شما علاقه مندان به کتاب در وب سایت پی دی اف بست آماده به معرفی است.

مجموعه قواعد عمومی و مشترك حاكم بر رسیدگی به جرایم و قواعد وضع شده از سوی دولت در تعریف مجازات ها را حقوق جزا می گویند و حقوق جزا در نمودار 6 دوره كارشناسی حقوق و نیز به دو صورت عمومی و اختصاصی آموزش داده شده است. قطعات. مجموعه کتب حقوق جزای عمومی به تبیین و تحلیل قانون مجازات اسلامی پرداخته است.

نکات مهم حقوق جزای عمومی 1

این کتاب جلد اول از مجموعه این کتاب است که به بررسی موضوع جرم در حقوق جزای عمومی مطابق سرفصل های دانشگاهی مصوب جهت بررسی مفید و قانونی می پردازد. آموزش داده شده است و قوانین جزایی هر جرم (جرم) را به گونه‌های مختلف تعریف کرده است و هر یک از این تعاریف با عمق همه گرایش‌های نظری مکاتب خاصی را برانگیخته است.

کتاب حقوق جزای عمومی 1 دکتر اردبیلی pdf

مثلاً مکتب عدالت مطلق جرم را «هر عمل خلاف اخلاق و عدالت» تعریف می کند و یا به گفته گاروفالو، یکی از بنیانگذاران علم جرم شناسی، جرم را جریحه دار کردن احساس اخلاقی انسان تعریف می کند. حس اخلاقی که شامل احساسات اساسی نوع دوستی، یعنی شفقت و عدالت است. همچنین به کارارا یادآوری می شود که وی بیشتر به ویژگی های عینی جرم توجه داشته است، وی جرم را این گونه تعریف می کند: «نقض یکی از قوانین ایالت ناشی از فعل خارجی انسانی است که انجام وظیفه یا اعمال درست را تجویز نمی کند. و مستوجب مجازات است» و در مثال دیگری که یک حقوقدان فرانسوی نقل کرده است، جدای از عنصر قانونی و مادی جرم، عنصر روانی نیز در این تعاریف آمده است: «جرم عبارت است از ابراز نادرست اراده شخص در برابر حق برای که قانون برای آن مجازات تعیین کرده است.

خلاصه کتاب حقوق جزای عمومی 1 دکتر اردبیلی

از دیدگاه اسلام، اعمالی که خلاف احکام یا اوامر و نواهی خداوند متعال باشد، جرم محسوب می شود. و این اعمال در قرآن کریم با نام‌های مختلفی از جمله شر، گناه، گناه، جنّه و غیره و جنّه (گناه) ذکر شده است که موضوع حدود و مجازات اسلامی مشمول هر فعلی است، اما آن چیزی که فقط دارد. جنبه شخصی یعنی مفسده آن نیز توسط شخص معینی صورت می گیرد مانند: طرد، شرب خمر، دروغ، کوتاهی در تعهدات و غیره، لذا از این نظر جرم به شرح زیر است. . منظور از رفتار بر خلاف مصالح و مصالح فردی و اجتماعی است که مقامات قضایی به دلیل قدرت و اختیار احکام الهی برای آن مجازات تعیین می کنند.

 

 

منابع معتبر برای دریافت این کتاب ارزشمند:

https://parspdf.com/downloads/criminal-law/

 

 

😍📕 کتاب پیشنهادی 😍📕

کتاب حقوق تطبیقی محمود عرفانی 

مقالات مرتبط

یک دیدگاه ارسال کنید

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید

محبوب ترین