دوشنبه 31 اردیبهشت 1403
صفحه اصلیپی دی اف کتاب(خرید و دانلود)کتاب قواعد فقه ۱ بخش مدنی مصطفی محقق داماد+PDF

کتاب قواعد فقه ۱ بخش مدنی مصطفی محقق داماد+PDF

کتاب قواعد فقه ۱ بخش مدنی مصطفی محقق داماد+PDF برای شما علاقه مندان به کتاب در وب سایت پی دی اف بست آماده به معرفی است.

هدف و هدف مؤلف کتاب قواعد فقه 1 بخش مدنی تدوین قواعد فقهی به صورت عملی و علمی است که برای دانش پژوهان حقوق اسلامی برای کسب مبانی حقوق مدنی ایران و برای دانشجویان حقوق در مقطع کارشناسی ارشد در نظر گرفته شده است. مدرک تحصیلی و به عنوان منبع اصلی و درس مهمی «قواعد فقه» تهیه و تنظیم شده است که مورد استفاده اساتید رشته حقوق نیز قرار می گیرد و به عنوان منبع اصلی و مهم درس معرفی می شود.

کتاب قواعد فقه مدنی، محقق داماد

در طرح و تنظیم این قواعد اساس مصطفی محقق داماد تنها بحث و بررسی موضوعاتی نیست که از مصادیق قواعد فقهی به معنای دقیق کلمه است، بلکه بیشتر تأکید می شود که هر یک از اصول کلی و مهم. یا قواعدی که در ابواب مختلف فقهی و حقوقی قابل طرح است و دانش علمی طلاب از آن در زمینه مطالعاتی و پژوهشی و در نهایت استنباط احکام و تطبیق قواعد کلی در موارد و موضوعات خاص مفید و مؤثر بوده است. . که در واقع یکی از مصادیق واقعی قواعد فقهی نیست و یکی از قواعد اساسی محسوب می شود و یکی از ویژگی های این کتاب این است که منبع دانشگاهی در قواعد فقهی در مقطع کارشناسی ارشد مطابق با سرفصل های آموزشی مصوب دانشگاه ها و افزودن مطالب جدید در ویرایش چهارم در خصوص نظام های حقوقی و قوانین مدنی کشورهای اسلامی و افزودن مباحث جدید به برخی از قواعد فقهی از جمله افزودن احکام اتلاف و تجیر به قاعده ید در چاپ چهارم و درج تغییرات در نظریات به دلیل نیاز به اجتهاد جدید در حوادث جدید به منظور پویایی. و تحرک اصل مباحث حقوقی، طبقه بندی و تقسیم بندی اصطلاحات فقهی، مراجعه به منابع مرتبط در پاورقی کتاب، بیان ساده، روان و روشن اصطلاحات و معناشناسی اصطلاحات و واژگان فقهی است.

قواعد فقه مدنی pdf

به طور کلی قواعد عبارت است از «گزاره ها یا احکامی که مطابق جزئیات آنها باشد» و البته به جای معنای اصلی، علما از قواعد در معنای قانون، مسئله احکام و اهداف استفاده کرده اند، یعنی همه شعب. علم دارای قواعدی است، از جمله در دانش زبان و ادبیات عرب ( نحو) به طور کلی یکی از قواعد «هر موضوعی مرتفع است» یا «هر مفعولی تخصیصی است» تلقی می شود و همچنین می توان آن را قاعده «معلوم» دانست. صیغه مفید واجب است» و «صورت حرام» دلالت بر حرمت دارد» خاطرنشان کرد: در علم اصول فقه جزء احکام است، فراگیری این احکام کلی به گونه ای است که خروج از آنها نادر و استثنایی است و اگر وجود داشته باشد منجر به حذف اصل و قاعده و تفسیر فنی تحقق حکم می شود و «بیهوده» می شود که خلاف قاعده نباشد و احکام فقهی نیز مانند سایر علوم منظم است، اما در تبیین و تعریف آن بین علمای این علم اختلاف نظر وجود دارد و اگرچه در مضمون تفاسیر آنها اختلاف چندانی وجود ندارد.

 

 

منابع معتبر برای دریافت این کتاب ارزشمند:

https://parspdf.com/downloads/rules-of-jurisprudence-1-civil-section/

 

😍📕 کتاب پیشنهادی 😍📕

کتاب بایسته های حقوق اساسی ابوالفضل قاضی 

مقالات مرتبط

یک دیدگاه ارسال کنید

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید

محبوب ترین