یکشنبه 24 تیر 1403
صفحه اصلیپی دی اف کتاب(خرید و دانلود)کتاب رشته ریاضیکتاب معادلات دیفرانسیل با مشتقات جزئی دکتر سعید فاریابی+PDF

کتاب معادلات دیفرانسیل با مشتقات جزئی دکتر سعید فاریابی+PDF

کتاب معادلات دیفرانسیل با مشتقات جزئی دکتر سعید فاریابی+PDF برای شما علاقه مندان به کتاب در وب سایت پی دی اف بست آماده به معرفی است.

این کتاب اولین درس در زمینه معادلات دیفرانسیل با مشتقات جزئی برای دانشجویان رشته های علوم پایه و فنی مهندسی محسوب می شود و نسخه های خطی این کتاب سال هاست که در دانشگاه صنعتی شریف در دروس مقدماتی معادلات دیفرانسیل با جزئی مورد استفاده قرار می گیرد. مشتقات و ریاضیات مهندسی برای دانشجویان مقطع کارشناسی در رشته های ریاضی و مهندسی و همچنین در درس ریاضی پیشرفته برای دانشجویان کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک و علم مواد از دروس تدریس شده بود.

حل معادلات دیفرانسیل PDF

هدف اولیه این کتاب معرفی ابزارهای مورد استفاده برای پاسخگویی به معادلات دیفرانسیل با مشتقات خطی جزئی می باشد و طبقه بندی فصول این کتاب بر این اساس بوده است و با توجه به این نکته در فصل اول این کتاب سری ها و تبدیل های فوریه فوریه تناهی را به عنوان اولین ابزار و همچنین در فصل دوم تبدیل های انتگرالی را به عنوان ابزار دیگر بیان کرده است و پس از آن به کاربردهای هر یک در حل معادلات دیفرانسیل اشاره کرده است و در ارتباط با هدف دوم این کتاب ما می تواند بگوید که با بیان روش حل معادلات دیفرانسیل با مشتقات جزئی در میدان های محدود با تعیین فضای برداری متناظر با مسئله و سپس تعیین مبنای مناسب برای این فضای برداری، سعی در آموزش تمامی مطالب دارد.

مشتقات جزئی PDF

همچنین معادله دیفرانسیل یکی از معادلات ریاضی است که تابعی مجهول از یک یا چند متغیر مستقل و مشتقات آن در مرتبه های مختلف را با توجه به متغیرهای مستقل و تعداد زیادی از قوانین عمومی طبیعت (در فیزیک، شیمی، زیست شناسی) نشان می دهد. و نجوم). طبیعی ترین روش های ریاضی در زبان معادلات دیفرانسیل یافت می شود و کاربردهای معادلات دیفرانسیل نیز در ریاضیات به ویژه در هندسه و همچنین در مهندسی و در بسیاری از زمینه های کاربردی دیگر است.

کتاب حل مسائل معادلات دیفرانسیل با مشتقات جزئی نوشته دکتر سعید فاریابی

معادلات دیفرانسیل با مشتقات جزئی که به اختصار PDE (معادلات دیفرانسیل جزئی) نامیده می شوند و به مجموعه ای از معادلات دیفرانسیل اطلاق می شود که در آن توابع مجهول بر حسب چندین متغیر مستقل همراه با مشتق جزئی توابع با توجه به آن متغیرها درگیر می شوند. مجموعه ای از معادلات دیفرانسیل، معادلات دیفرانسیل جزئی، معادلات دیفرانسیل با مشتقات جزئی یا معادلات دیفرانسیل جزئی نامیده می شوند که با مطالعه این کتاب بیشتر با آنها آشنا خواهید شد.

 

 

منابع معتبر برای دریافت این کتاب ارزشمند:

https://parspdf.com/downloads/differential-equations/

 

 

😍📕 کتاب پیشنهادی 😍📕

کتاب بهداشت و تغذیه مادر و کودک اسماعیل دل پیشه

مقالات مرتبط

یک دیدگاه ارسال کنید

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید

محبوب ترین