یکشنبه 24 تیر 1403
صفحه اصلیپی دی اف کتاب(خرید و دانلود)کتاب رشته حقوقکتاب مختصر حقوق خانواده حسین صفایی+PDF

کتاب مختصر حقوق خانواده حسین صفایی+PDF

کتاب مختصر حقوق خانواده حسین صفایی+PDF برای شما علاقه مندان به کتاب در وب سایت پی دی اف بست آماده به معرفی است.

خانواده در قانون مدنی و سایر قوانین حاکم بر ایران تعریف نشده است، اما بر اساس قواعد مختلف می توان معنای عام و گسترده و معنای خاص و محدود را برای آن تعریف کرد. شخص و خویشاوندان و همسر و گروهی که از یکدیگر ارث می برند و همچنین مواد 862 و 1032 قانون مدنی ایران که طبقات اقارب را تعریف کرده است به این معنا به اعضای خانواده اشاره دارد و قاعده این خانواده باید از یکدیگر ارث ببرند.

کتاب حقوق خانواده دکتر صفایی pdf

به سختی می توان گفت خانواده به عنوان یک نهاد قانونی تلقی می شود و چون هیچ قاعده و رابطه حقوقی وجود ندارد که همه خویشاوندان نسبی و سببی یک فرد را به هم پیوند دهد و از آنها گروه واحدی ایجاد کند و البته ازدواج با برخی از خویشاوندان سببی. قانوناً ممنوع است (ماده 1047 ق.م.) و همچنین داوری (ماده 469 ق.م.) و رسیدگی قضایی (ماده 91 ق.م.) برخی از آنها برای شخص پذیرفته نمی شود و حتی مأموری که حق اجرای حکم را دارد نمی تواند تبدیل به حکم شود. ضابط اجراي حكم نسبت به اشخاصي كه تا حد معيني با آنها رابطه سببي دارد (ماده 28 قانون نحوه اجراي احكام مدني). لزومی ندارد که همه خویشاوندان نسبی و سببی را از نظر حقوقی جزء خانواده دانست.

کتاب مختصر حقوق خانواده صفایی pdf

کتاب مختصر حقوق خانواده حسین صفایی در 3 فصل اصلی تهیه و تنظیم شده است که در فصل اول فصل ازدواج را داریم. فصل دوم که عنوان فسخ نکاح را داریم به مسائل فسخ نکاح و طلاق و شرایط آن می پردازد و در فصل سوم عنوان خویشاوندی و نسب را داریم که کتاب مختصری در خانواده است. حقوق که مطالبی از قبیل حضانت و نفقه و … را مورد بحث قرار می دهد و همچنین لازم به ذکر است که کتاب حقوق خانواده یکی از منابع مهم و کامل برای درک عمیق مفهوم مسائل خانواده و تعداد زیادی است. از اساتید برجسته دانشگاه ها این کتاب را به عنوان منبع اصلی تدریس درس حقوق مدنی به دانشجویان معرفی می کنند. حقوق مدنی 5 یکی از دروس مهم و اصلی کارشناسی حقوق با ضریب 3 می باشد که تمامی مفاهیم و سرفصل ها به طور کامل و جامع توسط کتاب مختصر حقوق خانواده پوشش داده شده است.

 

 

منابع معتبر برای دریافت این کتاب ارزشمند:

https://parspdf.com/downloads/summary-of-family-law/

 

😍📕 کتاب پیشنهادی 😍📕

کتاب قواعد فقه ۱ بخش مدنی مصطفی محقق داماد

مقالات مرتبط

یک دیدگاه ارسال کنید

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید

محبوب ترین