سه‌شنبه 2 مرداد 1403

کتاب قتصاد کلان تیمور رحمانی+PDF

کتاب قتصاد کلان تیمور رحمانی +PDF برای شما علاقه مندان به کتاب در وب سایت پی دی اف بست آماده به معرفی است.

اقتصاد کلان یکی از دروسی است که در طیف وسیعی از رشته های مهم دانشگاهی در شاخه علوم انسانی تدریس می شود و اقتصاد به عنوان علم مطالعه تخصیص منابع کمیاب برای نیازهای نامحدود انسانی و در قالب تحلیل اقتصادی تعریف شده است. عوامل اقتصادی به دو دسته تولیدکنندگان کالا و خدمات و مصرف کنندگان این کالاها و خدمات تقسیم می شوند. هدف تولیدکنندگان استفاده و تلفیق منابع تولید و با توجه به کمیاب بودن این منابع و سپس با این ایده، هزینه در استفاده از آنها است. از این کار سود بیشتری می برند.

کتاب اقتصاد کلان تیمور رحمانی pdf

در تمامی موضوعات ذکر شده، هدف مصرف کنندگان صرف وقت، پول و منابع خود در مصرف کالاها و خدماتی است که طیف وسیعی از رفاه و منفعت را برای آنها به همراه دارد و اقتصاددانان علاقمند به نظام اقتصادی آزاد. بر این باور بودند که بازار هماهنگ کننده انواع فعالیت های تولیدی و مصرفی بوده و به بالاترین سطح رفاه و بازدهی برای جامعه دست می یابد، اما برخی از مشکلات و عیوبی که نظام بازار نتوانسته بر آن ها غلبه کند، موجب شده است. ظهور این ذهنیت که دخالت دولت در حوزه تخصیص منابع امری ضروری و شاید اجتناب ناپذیر است، لذا با این سخنان از بیش از دو قرن پیش، تحلیل های علم اقتصاد نیز به شکل منسجمی پدید آمده است. به نکاتی مانند تامین نظم و امنیت به عنوان وظایفی که دولت باید انجام دهد. انواع دیگر مداخله دولت پیشنهاد شده است. به عبارت دیگر، تعدادی از اقتصاددانان به این نتیجه رسیدند که دولت می تواند از ابزارهایی مانند مالیات، یارانه، کنترل قیمت و در اختیار گرفتن تولید و مصرف برخی برای رفع عیوب بازار استفاده کند. از کالاها برای حل مشکلات تخصیص منابع جامعه و در ابتدا ایرادات نظام اقتصاد آزاد و راه های رفع آن در شاخه ای از علم اقتصاد که امروزه به اقتصاد خرد معروف است بررسی و بحث شد. در اقتصاد خرد رفتار تک تک واحدها مانند تولیدکننده و تولیدکننده مصرف، تک تک بازارها مانند بازار برنج، قیمت تک کالاها و مواردی از این قبیل مورد مطالعه و بررسی قرار می گیرد.

دانلود کتاب اقتصاد کلان تیمور رحمانی

در آغاز ربع دوم قرن بیستم از یک سو تحت تأثیر نوسانات اقتصادی به ویژه رکود اقتصادی و بیکاری زیاد و از سوی دیگر احتمالاً متاثر از موفقیت اولیه نظام سوسیالیستی شوروی در دستیابی به سریع اقتصادی. رشد، آغازی برای افزودن شاخه دیگری از علم اقتصاد به نام اقتصاد. کلان ارائه شد و اکثر اقتصاددانان متفق القول هستند که بنیانگذار شاخه اقتصاد کلان در اقتصاد، جان مینارد کینز انگلیسی است و از نظر کینز، مسئولیت دولت برای مداخله در اقتصاد تنها به رفع نواقص بازار محدود نمی شود. یک کالا یا یک صنعت، اما دولت توانایی بهبود عملکرد کل اقتصاد را دارد. در واقع، به گفته کینز، برخلاف نظر اقتصاددانان پیش از وی، توانایی نظام بازار در رفع رکود و بیکاری را می توان با برخی از ابزارهایی که در اقتصاد کلان مورد مطالعه قرار می گیرد، مانند بیکاری، حل کرد. و رکود یا تورم و… کنار آمد.

تیمور رحمانی اقتصاد کلان

به همین دلیل است که اقتصاد کلان کل تولید، کل مصرف، کل سرمایه گذاری، کل پس انداز، قیمت همه کالاها و خدمات، کل بیکاری در اقتصاد و موارد مرتبط با اینها را مطالعه می کند. وضعیت کلی اقتصاد چگونه است، چه عواملی بر آنها تأثیر می گذارد و چگونه می توان با استفاده از ابزارهایی که دولت در اختیار دارد، بر آنها تأثیر گذاشت و به بهبود وضعیت اقتصادی کمک کرد. 

 

 

منابع معتبر برای دریافت این کتاب ارزشمند:

https://parspdf.com/downloads/macroeconomics/

 

 

😍📕 کتاب پیشنهادی 😍📕

کتاب نگارش و ویرایش احمد سمیعی (گیلانی) 

مقالات مرتبط

یک دیدگاه ارسال کنید

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید

محبوب ترین