پنج‌شنبه 24 خرداد 1403
صفحه اصلیپی دی اف کتاب(خرید و دانلود)کتاب رشته کامپیوترکتاب ذخیره و بازیابی اطلاعات محمد تقی روحانی رانکوهی+PDF

کتاب ذخیره و بازیابی اطلاعات محمد تقی روحانی رانکوهی+PDF

کتاب ذخیره و بازیابی اطلاعات محمد تقی روحانی رانکوهی+PDF برای شما علاقه مندان به کتاب در وب سایت پی دی اف بست آماده به معرفی است.

کتاب ذخیره و بازیابی اطلاعات که توسط استاد ارجمند محمدتقی روحانی طراحی و تنظیم شده است مطالب موجود را با بیانی رسا و شیوا بیان کرده است و تمامی مباحث و مفاهیم به گونه ای بیان شده است که در دسترس عموم باشد. عمومی. قابل درک باشد و خواننده عزیز از این کتاب نهایت لذت را ببرد و در زمینه های مرتبط با این حوزه پیشگام باشد.

دانلود رایگان کتاب ذخیره و بازیابی اطلاعات رانکوهی

مطالب و مفاهیم موجود در این درس در دو عنوان بیان شده است که عبارتند از:

  1. ذخیره و بازیابی اطلاعات
  2. ساختار فایل

هدف و معنای ساختار فایل، سازماندهی داده ها در دستگاه های ذخیره سازی ثانویه است، یا به عبارت دیگر، این درس به این موضوع می پردازد که چگونه داده ها را در فایل ذخیره کنیم و عملیات مورد نیاز برای دسترسی به آن را بررسی کرده است. داده های موجود در حافظه های جانبی را مورد بحث قرار داد، همچنین با بهینه سازی و طراحی اصولی فایل ها، برنامه های موجود را بسیار روانتر و سریعتر می کند.

دانلود کتاب ذخیره و بازیابی اطلاعات رانکوهی pdf

برای مدیریت فایل ها و دانستن اساس و ساختار فایل ها، لازم است که اطلاعات را چگونه ذخیره کنیم. اطلاعات وارد شده را از آنها ذخیره و مجدداً می خواند که فرآیند آشنایی را کامل می کند و در حال حاضر اکثر آنها از حافظه دیسک برای ذخیره و بازیابی اطلاعات استفاده می کنند و مشکل اصلی در طراحی ساختار فایل زمان نسبتاً طولانی است. به دلیل بازیابی اطلاعات از دیسک ضروری است و مهمترین جنبه در طراحی ساختار فایل، به حداقل رساندن تعداد دسترسی ها به دیسک و به حداکثر رساندن احتمال وجود اطلاعات مورد نیاز در حافظه اصلی است.

ذخیره و بازیابی اطلاعات pdf

در خصوص نویسنده این کتاب می توان بیان کرد که سید محمدتقی روحانی رانکوهی (متولد 1326 در رودسر گیلان) از اساتید برجسته و صاحب نام در رشته علوم کامپیوتر در ایران به شمار می رود. وی فارغ التحصیل تهران و از اساتید خبره در این زمینه است.

 

 

منابع معتبر برای دریافت این کتاب ارزشمند:

https://parspdf.com/downloads/save-and-recover-data/

 

 

😍📕 کتاب پیشنهادی 😍📕

کتاب حقوق مدنی ۶ مهدی شهیدی 

مقالات مرتبط

یک دیدگاه ارسال کنید

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید

محبوب ترین